Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rekolekcje: Eucharystia – smak życia 2018

Utworzono: 23-01-2018

W weekend 19-21 stycznia 2018 r. w Centrum Rycerstwa Niepokalanej w Ostródzie odbyły się pierwsze w tym roku rekolekcje.

Pragnieniem ostródzkich franciszkanów jest to, by w Centrum MI stworzyć ośrodek rekolekcyjny, w którym głoszone Słowo Boże pomagałoby poznawać lepiej miłość Pana Boga, Jego plany i wolę; miałoby to być zatem miejsce formowania dojrzałych chrześcijan. Dlatego na cały rok 2018 zaplanowano kilka sesji rekolekcyjnych, dotyczących m.in. walki duchowej, odkrywania obecności i działania Pana Boga w codzienności czy przebaczenia i pojednania się z własną przeszłością.

Tegoroczne styczniowe spotkanie dotyczyło Mszy św. Rekolekcje były zatytułowane „Eucharystia – smak życia” i odkrywały przed uczestnikami piękno Bożego działania w sakramencie ołtarza. Choć w trakcie katechez nie pojawiały się jakieś szczególnie nowe treści, odkrywcze informacje, to jednak odświeżenie tego, co niekiedy przez lata było w sercu zakurzone, zapomniane czy odsunięte na bok sprawiło, że na nowo można było zakochać się w przychodzącym na każdej Liturgii Jezusie.

Rekolekcje zgromadziły 17 uczestników, przede wszystkim z Ostródy i okolic (m.in. z Olsztyna). Większość stanowiły kobiety, jednak nie zabrakło i mężczyzn, którzy stawili się w silnej grupie czterech. Zróżnicowany był też wiek uczestników – od liceum po emeryturę.

Katechezy i całe rekolekcje poprowadził o. Mateusz Stachowski z ostródzkiego klasztoru. Poza słuchaniem słowa w programie znalazła się oczywiście codzienna Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, czas na pytania, świadectwa i… wspólną kawę.

Kolejna sesja rekolekcyjna w Ostródzie już w lutym. Dotyczyć będzie niełatwej sprawy odkrywania obecności Pana Boga w codzienności, zwłaszcza w sytuacjach, w których w naturalny sposób Go nie dostrzegamy. Przewodnikiem w tej drodze będzie św. Franciszek, który swym życiem będzie uczył odnajdywania śladów Jezusa i Jego samego. Więcej szczegółów na stronie dobrerekolekcje.pl.

Rekolekcje w Ostródzie w 2018 roku:

Polecamy także nasze rekolekcje w Gdańsku  – wszystkie tematy i terminy na stronie www.rekolekcjefranciszkanskie.pl 

Przejdź do góry strony