Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rekolekcje i odnowienie ślubów zakonnych

Utworzono: 29-09-2019

Pod koniec września bracia z II, III i IV roku w naszym franciszkańskim seminarium uczestniczyli w rekolekcjach zakonnych, po których odnowili swoje śluby zakonne.

Rekolekcje, które trwały od 23 do 27 września poprowadził o. Piotr Łotysz, na co dzień posługujący w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Gnieźnie. Tematem była droga Pana Jezusa i Apostołów ukazana w Ewangelii według św. Łukasza. Podczas konferencji o. Piotr komentował poszczególne fragmenty Ewangelii, mówiąc w jej świetle o życiu zakonnym.

W ostatnim dniu rekolekcji, podczas wieczornej Eucharystii, której przewodniczył o. Piotr Szczepański, wikariusz prowincji warszawskiej, klerycy odnowili śluby zakonne. Bracia z prowincji warszawskiej złożyli śluby na ręce o. Piotra Szczepańskiego, natomiast bracia z prowincji gdańskiej oraz z prowincji kenijskiej złożyli śluby na ręce delegata prowincji gdańskiej, o. Mariusza Fałkowskiego, wicerektora seminarium.

Życzymy wszystkim braciom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa świętego Ojca Franciszka!

zdj. seminariumfranciszkanskie.pl

Przejdź do góry strony