Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rekolekcje internetowe – Wielki Post 2014

Utworzono: 03-03-2014

Bracia z franciszkańskiej telewizji internetowej FranciszkanieTV przygotowali, wzorem lat poprzednich, rekolekcje na Wielki Post. Rozważania będzie można oglądać codziennie na stronie www.franciszkanie.tv, na youtube i facebooku.

Od Środy Popielcowej (5 marca) rusza kolejny cykl franciszkańskich rekolekcji internetowych. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne noszą tytuł „Twoje miłosierdzie”. Rozważania głosić będą franciszkanie pracujący na Litwie; zostały one nagrane w Wilnie, Miednikach oraz Kłajpedzie. Większość z 48 filmów powstała w miejscach związanych ze św. s. Faustyną i bł. ks. Michałem Sopoćko – w dawnym klasztorze, w którym mieszkała s. Faustyna i gdzie Jezus objawił jej Koronkę do Miłosierdzia, w miejscu, gdzie namalowany został obraz Miłosierdzia, w Ostrej Bramie, w Sanktuarium Miłosierdzia, gdzie dziś znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Zobaczyć będzie można także inne ważne miejsca w Wilnie i poznać ich historię. Nie zabraknie oczywiście akcentów franciszkańskich; i to nie tylko dlatego, że Słowo głoszą franciszkanie. Ale to właśnie synowie św. Franciszka jako pierwsi przynieśli światło Ewangelii na Litwę. Pierwszym kościołem wzniesionym w Wilnie był franciszkański kościół przy ul. Trockiej, w którym do dziś (choć z przerwami spowodowanymi wojnami i burzami dziejowymi) posługują.

Zobacz więcej na stronie FranciszkanieTV

Rozważania głoszą:

  • o. Marek Dettlaff OFMConv, rektor kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ów najstarszy wileński kościół) i gwardian wileńskiego konwentu, który na Litwie pracuje od dwudziestu lat;
  • o. Jarosław Rekwardt OFMConv, proboszcz parafii franciszkańskiej w Miednikach i przełożony tamtejszej wspólnoty;
  • o. Piotr Stroceń OFMConv, duszpasterz z Kłajpedy;
  • br. Patefon OFMConv

Patronami medialnymi są: Prowincja św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych (z siedzibą w Gdańsku), Deon.pl, Religia.tv, Tygodnik Niedziela, portal Opoka oraz franciszkanie.pl.

Patronami medialnymi są: oficjalny portal Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych www.ofmconv.net, Lednica2000, Skrzynka Modlitwy, 3zdania, Wyrwani z Niewoli, Dom św. Maksymiliana w Gdańsku, Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe oraz Franciszkańskie Centrum Kultury w Gdyni.

Cykl zrealizowany i wyprodukowany przez FranciszkanieTV powstał przy współpracy z wileńską Wilnoteką. Szczególne podziękowania za współpracę kierujemy do pana Jana Wierbiela.

Za: FranciszkanieTV

Przejdź do góry strony