Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rekolekcje powołaniowe w Ostródzie

Utworzono: 03-09-2013

Grafika: Rekolekcje powołaniowe w OstródzieW piątek 30 sierpnia br. zakończyły się kolejne rekolekcje wakacyjne, które trwały od poniedziałku 26 sierpnia. Odbyły się one w Ostródzie w Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie i były przeznaczone dla młodzieży męskiej szukającej własnej drogi życia. Na zaproszenie odpowiedziało 7 chłopaków z różnych miejscowości: Gdańsk, Łódź, Prabuty, Rzeszów, Koszalin, Elbląg, Mława. Jeden z nich z powodów rodzinnych w czasie trwania rekolekcji musiał wrócić do domu.

Hasłem przewodnim tego czasu były słowa: chory obraz Boga sprawia, że chore jest nasze szukanie woli Bożej, dlatego podczas katechez oprócz ogólnych wskazówek dotyczących rozeznawania woli Bożej, poznawaliśmy fałszywe obrazy Boga, które mogą być w nas. Tekstem przewodnim dla zobaczenia właściwego obrazu Boga była przypowieść o synu marnotrawnym, którą nieraz się nazywa przypowieścią o kochającym ojcu.Uwieńczeniem tych katechez było nabożeństwo przymierza z Bogiem, podczas którego odnowiliśmy nasze patrzenie na Boga.

Każdy dzień rekolekcji zaczynaliśmy o godz. 7.00, a kończyliśmy około godz. 23.00.

Oczywiście rekolekcje to czas do kształtowania swojego ducha, dlatego każdego dnia modliliśmy się brewiarzem (Jutrznią i Nieszporami), była Msza Św., czas katechezy, medytacji Słowa Bożego, dzielenia się Słowem Bożym, jak również moment adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pomiędzy tymi elementami duchowymi, był również czas pracy. Każdego dnia podejmowaliśmy pracę w centrum rycerstwa niepokalanej, którą przygotował nam o. Janusz. Oczywiście był również czas wypoczynku: wyjście nad jezioro, zwiedzanie Ostródy, wspólne spacery, ognisko.

Jednego dni tj. w czwartek udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do pobliskiego miejsca objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. Do miejscowości Unieszewo podjechaliśmy pociągiem, a następnie około 7 km szliśmy pieszo modląc się i śpiewając. W samym Gietrzwałdzie poznaliśmy historię objawień, uczestniczyliśmy we Mszy Św., mieliśmy czas katechezy, medytacji Słowa Bożego, jak również był czas na indywidualną modlitwę. Tego dnia wieczorem powróciliśmy do Ostródy, gdzie czekała na nas pyszna kolacja.

Ostatniego dnia w piątek zamiast modlitwy Jutrznią odprawiliśmy Drogę Krzyżową wśród pięknych krajobrazów Ostródy. Tego dnia Mszy Św. przewodniczył o. Janusz Szypulski asystent Rycerstwa Niepokalanej, który podczas homilii opowiedział nam o Św. Maksymilianie, Rycerstwie Niepokalanej, jak również o samym centrum Rycerstwa w Ostródzie.

Rekolekcje zakończyliśmy wspólnym obiadem o godz. 13.00.

Uczestnicy dziękowali za ten czas rekolekcji i przyznali, że na pewno pomógł im on w odkrywaniu woli Bożej w swoim życiu

Przejdź do góry strony