Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Śluby wieczyste w Łodzi-Łagiewnikach

Utworzono: 10-12-2019

W wigilię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 7 grudnia 2019 r., w łagiewnickim Sanktuarium św. Antoniego odbyła się uroczystość ślubów wieczystych.

„Ślubuję przez całe moje życie, żyć bez własności, w posłuszeństwie i czystości…” – te ważne słowa, jedne z najważniejszych w swym życiu, wypowiedziało sześciu braci, w tym dwóch – br. Paweł Zieńkow i br. Michał Więch – z gdańskiej prowincji.

Bracia Paweł i Michał złożyli śluby na ręce wikariusza prowincjalnego o. Tomasza Ryłko, zaś od braci z prowincji warszawskiej, Tomasza, Grzegorza, Adama i Jakuba, śluby przyjął minister prowincjalny Prowincji Matki Bożej Niepokalanej o. Wiesław Pyzio.

Msza św. zgromadziła wielu braci z obu prowincji, na czele z braćmi z zarządów prowincji, rektorem seminarium w Łodzi-Łagiewnikach o. Mirosławem Bartosem i wicerektorem o. Mariuszem Fałkowskim, a także rodziców i rodziny neoprofesów, przyjaciół i profesorów łagiewnickiego seminarium.

Liturgii przewodniczył o. Wiesław Pyzio, który w homilii mówił, że akt miłości, jakim jest konsekracja zakonna, sprawia, że osoba zakonna staje się, podobnie jak naczynia liturgiczne, przeznaczona wyłącznie dla Boga. Choć zewnętrznie nic się nie zmienia, to jednak konsekracja zakonna zmienia człowieka na całe życie. – podkreślał o. Prowincjał.

Tradycyjnym, bardzo wymownym momentem, był braterski znak pokoju przekazany neoprofesom przez wszystkich braci profesów solemnych.

zdjęcia: seminariumfranciszkanskie.pl

Przejdź do góry strony