Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Śluby wieczyste w Niepokalane Poczęcie

Utworzono: 12-12-2018

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2018 r. w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach, czterech franciszkanów złożyło profesję wieczystą. 

Br. Adrian Zalewski z prowincji gdańskiej złożył swe śluby wieczyste na ręce ministra prowincjalnego o. Jana Maciejowskiego, zaś br. Jakub Kamiński, br. Alaksiej Maria Juchniewicz i br. Łukasz Maria Rombel z prowincji warszawskiej na ręce ministra prowincjalnego o. Wiesława Pyzio.

Msza św., która rozpoczęła się o godz. 11.00, zgromadziła wielu braci z obu prowincji, na czele z braćmi z zarządu prowincji, rektorem seminarium w Łodzi-Łagiewnikach o. Mirosławem Bartosem i wicerektorem o. Mariuszem Fałkowskim, a także rodziców i rodziny neoprofesów oraz profesorów łagiewnickiego seminarium. Eucharystii przewodniczył prowincjał o. Jan, a Słowo Boże wygłosił prowincjał o. Wiesław.

Po złożeniu profesji bracia złożyli podpisy w księdze na ołtarzu, zaś sam obrzęd ślubów tradycyjnie zakończył się przekazaniem neoprofesom znaku pokoju i braterstwa przez wszystkich zakonników po ślubach wieczystych.

Zdjęcia za seminariumfranciszkanskie.pl

Przejdź do góry strony