Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Śmierć misjonarza o. Mirosława Karczewskiego

Utworzono: 07-12-2010

Dziś, 7 grudnia 2010 r., nad ranem dotarła do nas smutna informacja o tragicznej śmierci polskiego misjonarza, naszego współbrata, o. Mirosława Karczewskiego, który od 15 lat pracował w Ekwadorze. O. Mirosław został zamordowany w klasztorze; jego ciało zostało odnalezione wieczorem (czasu ekwadorskiego), kiedy nie pojawił się na Mszy św. Ciało było mocno pokaleczone. Napastnicy (mogło być ich dwóch lub trzech) zniszczyli także duży krucyfiks, który znajdował się przy furcie klasztornej. Do tej pory nie zostały wyjaśnione motywy zbrodni.

Pogrzeb zamordowanego franciszkanina odbędzie się w czwartek, 9 grudnia o godz. 11.oo w Santo Domingo w Ekwadorze.

Msza św. w intencji o. Mirosława w naszej prowincji św. Maksymiliana odbędzie się w sobotę 11 grudnia o godz. 11.oo w Kołobrzegu w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

O. Mirosław urodził się 16 maja 1965 r. w Połczynie Zdroju. Profesję solemną złożył 4 października 1991 r., natomiast sakrament święceń przyjął 22 maja 1993 r. z rąk + bpa Czesława Domina w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Po święceniach posługiwał w parafii św. Antoniego w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana. Stamtąd w 1995 r. wyjechał na misje do Ekwadoru. Ostatnio pełnił funkcję gwardiana i proboszcza w klasztorze św. Antoniego z Padwy w Santo Domingo de los Colorados.

O. Mirosława polecamy modlitwie, by po tym krótkim adwencie mógł zobaczyć Zbawiciela twarzą w twarz.

Oświadczenie w sprawie oskarżeń kierowanych wobec o. Mirosława

Prezentacja na FranciszkanieTV

Curriculum vitae

Pogrzeb w Santo Domingo

Msza żałobna za śp. o. Mirosława w Kołobrzegu

Film o misjonarzu

Przejdź do góry strony