Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Stawiamy na młodych

Utworzono: 28-01-2009

 

Nasza parafia św. Michała, do której należą wszystkie 3 kościoły obsługiwane przez franciszkanów, doczekała się wreszcie regularnej mszy, w całości przygotowywanej przez młodzież, przy współpracy duszpasterzy. Pierwsza została odprawiona w ubiegłą sobotę w kościele St. Ewaldi w Duisburgu-Laar i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Szczególnie radosnym punktem była niespodzianka: na mszy gościliśmy delegację ministrantów z naszej franciszkańskiej parafii z Werdohl w Sauerlandii, którzy po ubiegłorocznym  „weekendzie franciszkańskim” utrzymują ożywione kontakty z ministrantami z Duisburga. 

 

W ten sposób zakończył się pierwszy etap ożywienia duszpasterstwa młodzieżowego w Duisburgu. Wspólny dla 2 parafii „okrągły stół młodych” jest gremium, które ma w przyszłości koordynować wszystkie inicjatywy kościelne, organizowane przez młodych i dla młodych chrześcijan naszej części miasta. 

        Na początek wspólne nabożeństwa młodzieżowe, potem również szeroko zakrojona praca społeczna, począwszy od kursów komputerowych i językowych, a skończywszy na różnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Dzieło dalekowzroczne, które bedzie potrzebować dużej ilości wolontariuszy i pomocy sponsorów. Poszukiwania trwają, Duisburg czeka. 


Przejdź do góry strony