Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Święcenia 2019

Utworzono: 28-04-2019

W wigilię święta Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2019 r., we franciszkańskim kościele św. Pawła w Elblągu odbyła się uroczystość święceń. Z rąk J.E. księdza biskupa Jacka Jezierskiego święcenia diakonatu otrzymał br. Adrian Zalewski, zaś prezbiteratu o. dk. Łukasz Waszkielis, o. dk. Damian Pietrowski oraz o. dk. Kamil Piotrowski.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11.oo. Na liturgii obecny był prowincjał o. Jan Maciejowski z zarządem prowincji, rektor o. Mirosław Bartos, wikariusz prowincji warszawskiej o. Piotr Szczepański, zaproszeni księża, licznie przybyli bracia z klasztorów i domów formacyjnych oraz gospodarz miejsca o. Grzegorz Piśko, który na początku powitał wszystkich zgromadzonych.

Ks. bp Jacek wygłosił homilię, w której omówił jakie są zadania kapłana oraz ukazał potrzebę oparcia się w życiu na łasce. W czasie Mszy św. śpiew animowany był przez seminaryjną scholę.

Na zakończenie liturgii nastąpił moment podziękowań. Neoprezbiterzy i diakon wyrazili wdzięczność wszystkim, którzy doprowadzili ich do święceń. W krótkim słowie do nowo wyświęconych zwrócił się także o. Prowincjał, wskazując by bracia żyli według tego, co mówi Pan Bóg, a nie według własnej wizji.

Dzień święceń jest wielkim świętem dla całej Prowincji. Braciom składamy najlepsze życzenia!

Przejdź do góry strony