Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Święcenia diakonatu 2011

Utworzono: 19-04-2011

Trzech młodych franciszkanów z naszej prowincji św. Maksymiliana, którzy kilka miesięcy temu – 8 grudnia 2010 r. – powiedzieli Bogu ‚tak” i złożyli śluby wieczyste wiążąc się na całe życie z zakonem św. Franciszka z Asyżu, dziś – 9 kwietnia 2011 r. potwierdziło poprzedni wybór przyjmując sakrament święceń w stopniu diakonatu. O. Łukasz Śliwiński, o. Damian Basarab i o. Piotr Kurek, nasi nowi diakoni, zostali włączeni w stan duchowieństwa i tym samym uznani za godnych udziału w Chrystusowym kapłaństwie urzędowym. Uroczystość święceń odbyła się w przyseminaryjnym kościele św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach, zaś sakramentu udzieli Ordynariusz Archidiecezji Łódzkiej, J. Eks. ks. Abp Władysław Ziółek. Wraz z braćmi z naszej prowincji święcenia otrzymało 6 braci z prowincji warszawskiej.

W swym kazaniu ks. Arcybiskup przypomniał nowym diakonom i wszystkim zebranym istotę miłości, której najprawdziwsze świadectwo dał nasz Zbawiciel. Jego misją była służba braciom i taki właśnie wzór pozostawił młodym ludziom, którzy poszli za nim.

Wraz z ks. Arcybiskupem Eucharystię koncelebrowali Ministrowie Prowincjalni: o. Adam Kalinowski (Gdańsk) oraz o. MIrosław Bartos (Warszawa), a także Rektor Seminarium, o. Michał Baranowski wraz z wychowawcami – o. Andrzejem Zalewskim i o. Piotrem Szczepańskim.

W czasie liturgii śpiew animowała schola seminaryjna, zaś służbę przy ołtarzu sprawowali bracia klerycy. Msza św. zgromadziła braci z prowincji (gdańskiej i warszawskiej), a także z klasztorów zagranicznych (Niemcy, Szwecja, Bułgaria).

Film z uroczystości

Przejdź do góry strony