Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Święcenia w Walldürn

Utworzono: 21-03-2011

Tegoroczna uroczystość św. Józefa (19 marca) była niezwykle ważnym dniem dla naszej Prowincji. W Bazylice Krwi Pańskiej w Walldürn dwóch naszych Współbraci: o. Grzegorz Chmielewski i o. Krzysztof Robak przyjęło sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.

Liturgii przewodniczył Arcybiskup Fryburga Dr. Robert Zollitsch (Walldürn leży na terenie Archidiecezji Fryburg). Na uroczystość przyjechało z bliska i daleka wielu gości, obecni byli prowincjałowie: o. Adam Kalinowski z Gdańska i o. Leo Beck z Würzburga (prowincja niemiecka), współbracia z naszej prowincji, goście z innych prowincji zakonnych (przede wszystkich z prowincji niemieckiej, z którą nasi neoprezbiterzy byli związani przez ostatnie lata studium w Würzburgu), duchowieństwo diecezjalne, Rodziny neoprezbiterów a także miejscowi parafianie i przedstawiciele naszych franciszkańskich parafii w Niemczech.

Arcybiskup Zollitsch podkreślił w swojej homilii głęboki sens służby i pracy prezbiterów we współczesnym kościele i świecie. Do neoprezbiterów skierował między innymi nastepujące słowa: „To wy świadczycie, poprzez waszą gotowość przyjęcia święceń, że droga wiary ma przyszłość. Wy jesteście gotowi oddać całe wasze życie Chrystusowi. Dlatego ta liturgia jest dla nas wszystkich godziną umocnienia w wierze, gdyż możemy dziś kroczyć wraz z wami drogą naśladowania Chrystusa”.
O piękno liturgii zatroszczył się chór, wraz z orkiestrą, służba liturgiczna z ceremoniarzem, o. Mariuszem Gruszfeldem, zaś samo czcigodne miejsce naszego sanktuarium dodało uroczystości atmosferę podniosłości i skupienia. Po 14 latach bazylika w Walldürn była znów świadkiem liturgii święceń, po raz pierwszy wobec tak licznie zgromadzonej rodziny franciszkańskiej (wcześniej posługę liturgiczną sprawował tu zakon augustianów).

Po liturgii zgromadzilismy się na obiedzie w centrum kulturalnym Schlachthof w Walldürn, gdzie można było złożyć życzenia neoprezbiterom. Na przyjęciu obecni byłi przedstawiciele władz miejskich i kościelnych.
Wielkie podziękowania i wyrazy uznania za wspaniałą organizację tego święta wobec Wspólnoty zakonnej w Walldürn oraz organizatorów świeckich.

W dzisiejszą niedzielę (20 marca) ojcowie Grzegorz i Krzysztof odprawią swoją mszę prymicyjną w Bazylice Krwi Pańskiej.

Zobacz: prymicje o. Grzegorza i o. Krzysztofa w Elblągu

Przejdź do góry strony