Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Taize w Rotterdamie

Utworzono: 07-01-2011

33. Europejskie Spotkanie Młodych odbyło się po raz pierwszy w Holandii. Od 28 grudnia 2010 do 1 stycznia 2011 tysiące młodych ludzi zgromadziło się w Rotterdamie. Miasto, w którym w XV wieku urodził się Erazm, w 2009 roku zostało nazwane Młodzieżową Stolicą Europy i okazało wielkie pragnienie przyjęcia kolejnego etapu “pielgrzymki zaufania przez ziemię”. Katolickie i protestanckie parafie z niektórych miast dookoła Rotterdamu zaangażowały się w przyjęcie młodych ludzi.

Z Zagłębia Ruhry oraz z Sauerlandii uzbierała się tym razem całkiem spora grupa młodych pielgrzymów – w sumie 27 osób. Większość z młodych, wraz z o. Kamilem i o. Norbertem została zakwaterowanych w malowniczym miasteczku Gouda (tak, tam właśnie powstaje słynny ser!).
Niezwykłym przeżyciem dla młodych chrześcijan było – jak zwykle na spotkaniach Taize – doświadczenie żywego, dynamicznego, ale także skupionego i rozmodlonego Kościoła. Pozostaje nadzieja, że ta pielgrzymka wyda owoce w życiu uczestników i naszych wspólnot parafialnych.

W Rotterdamie spotkalismy – ku naszej wielkiej radości – naszych Braci z grupami z Polski. Wszystkich Pielgrzymów serdecznie pozdrawiamy! Za rok Spotkanie Taize w Berlinie.

Przejdź do góry strony