Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Twój 1% podatku ma znaczenie

Utworzono: 24-02-2022

Chciałbyś pomóc, a nie wiesz jak? Do końca kwietnia masz szansę w prosty sposób wesprzeć dzieła franciszkańskie.

Przekaż swój 1% podatku dochodowego na Fundację “Tworzyć Miłością” (KRS 0000695283), wskaż cel szczegółowy, a my zrobimy resztę.

Pamiętaj – Twój 1% ma znaczenie!

W tym celu należy wejść na stronę https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ i zalogować się. Następnie kliknąć “Zmień organizację” i potem już prosta sprawa! Wpisujecie numer KRS 0000695283 lub nazwę TWORZYĆ MIŁOŚCIĄ. Program sam wylicza 1%, więc pozostaje jeszcze wpisać cel szczegółowy, który chcecie wesprzeć! Zachęcamy do wyboru z pozycji: misje, franciszkanietv, DMK, zabytki. Wskazując cel szczegółowy sam decydujesz, na co zostaną przekazane środki z Twojego 1%.

Także emeryci i renciści mogą w prosty sposób wskazać organizację pożytku publicznego, składając PIT-OP do swojego Urzędu Skarbowego do końca kwietnia. (więcej)

Lista celów szczegółowych:

– Renowacja dzieł sztuki oraz dóbr kultury i zabytków (cel: ZABYTKI)

Wsparcie klasztorów i parafii franciszkańskich, które potrzebują środków na renowację, konserwację, restaurację dzieł sztuki oraz dóbr kultury i zabytków.

– Misje Franciszkańskie (cel: MISJEwww.sekretariatmisyjny.pl

Misje to projekty pomocowe dla ubogich, ale przede wszystkim duchowa pomoc i towarzyszenie na drodze do zbawienia. Franciszkanie działają w oparciu o 4 filary: edukację, ewangelizację, zdrowie i infrastrukturę.

– FranciszkanieTV (cel: FRANCISZKANIETVwww.franciszkanie.tv

Projekt istnieje od 2010 roku i cały czas się rozwija proponując:
– rozważania “Daję Słowo” na niedziele i uroczystości
– internetowe rekolekcje adwentowe i wielkopostne
– relacje z wydarzeń franciszkańskich
– homilie na każdy dzień: www.soundcloud.com/franciszkanie
– codzienne krótkie rozważania Słowa: www.3zdania.pl

– Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego (cel: DMKwww.dmk.pl

Jako placówka kształceniowa polsko-niemieckiej współpracy młodzieży wspiera, organizuje i promuje międzynarodową wymianę młodzieży, a tym samym służy pojednaniu i zbliżeniu między narodami.

– Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe (cel: FDPwww.powolanie.com.pl

Duszpasterstwo powołaniowe to nie tylko weekendy dla poszukujących własnej drogi życia, ale także duszpasterstwo młodzieży, w tym organizowanie wspólnych wyjazdów wakacyjnych, turniejów piłki nożnej halowej i innych wydarzeń franciszkańskich.

Przejdź do góry strony