Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Uroczyste zwieńczenie semestru

Utworzono: 10-02-2018

W seminarium oficjalnie zakończyliśmy dziś (10 lutego) pierwszy semestr roku akademickiego 2017/2018. Na tę okazję przyjechali do nas prowincjałowie wraz z wikariuszami obydwu prowincji a także nasi wykładowcy.

Nie pozostaje bez znaczenia fakt, że spotkanie odbyło się właśnie dzisiaj, czyli w dniu kiedy wspominamy św. Scholastykę, siostrę św. Benedykta. Imię tej świętej od razu przypomina czasy średniowiecznej scholastyki, okresu, w którym uniwersytety przeżywały swój rozkwit a w nich nauki filozoficzno-teologiczne. Był to jednak także okres, w którym pojawił się w Kościele św. Franciszek. On nas gromadzi jako jedną wspólnotę braci idących ku Bogu, którzy mają ten sam ideał, te same pragnienia i chcą w ten sam sposób iść za Chrystusem, który jest ostatecznym celem naszej nauki i naszego życia. Dzisiaj także odbyła się rada pedagogiczna, na której został podsumowany miniony czas przez naszych formatorów i przełożonych.

Od wczorajszego dnia bracia mogą już oficjalnie z ulgą spoglądać w kolejny dzień nie widząc w nim jedynie daty kolejnego egzaminu. W poniedziałek natomiast większość braci uda się na parodniowy pobyt w domach rodzinnych.

Wszystkim, którzy wspierają nas swoją modlitwą z całego serca dziękujemy, gdyż nie ma większego daru jak rozmawiać z Bogiem o drugim człowieku i polecać Mu jego sprawy!

za: seminariumfranciszkanskie.pl

Przejdź do góry strony