Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Uroczystość wprowadzenia Relikwii Krwi bł. Jana Pawła II do Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku

Utworzono: 10-12-2011

W czwartek (8 grudnia) w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku wypełniło się po brzegi pielgrzymami i lęborczanami, którzy przybyli na Uroczystość wprowadzenia do Świątyni Relikwii Krwi bł. Jana Pawła II.
Uroczystej mszy świętej o godz. 18.00 połączonej z Aktem Zawierzenia Matce Bożej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Janusz Tereszczuk, jezuita.
Ojciec Piotr Pawlik – kustosz sanktuarium, w uroczysty sposób wniósł relikwie bł. Jana Pawła II, po czym wierni odmówili modlitwę do Błogosławionego.
Podczas homilii ks. Tereszczuk ukazał wartość beatyfikacji dla polskiego narodu. Wskazał też na wielki dar jakim są wprowadzone do sanktuarium relikwie bł. Jana Pawła II, dar dla ziemi lęborskiej jak i dla całej diecezji.
Po mszy wierni uczestniczyli w koncercie Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.
Podczas tej uroczystości w hołdzie Niepokalanej, na wzór Rzymski, wierni złożyli Białe Róże przed Ołtarzem Matki Bożej Niepokalanej. Tradycja składania białych kwiatów przed ołtarzem Niepokalanej Poczęcia NMP została w Sanktuarium zapoczątkowana rok temu w 2010 roku. Od tego czasu, jak zapowiedział kustosz sanktuarium o. Piotr Pawlik, co roku w lęborskim Sanktuarium będą pielgrzymi przynosili białe róże, składając hołd Maryi Niepokalanej.
Do uroczystości wierni przygotowywali się uczestnicząc w czterodniowych Rekolekcjach Adwentowych, które przeprowadził ks. Tereszczuk. W kazaniach rekolekcyjnych ks. Tereszczuk przybliżył nauczanie bł. Jana Pawła II. Podczas rekolekcji każdego dnia odbyły się także projekcje filmów dokumentalnych dotyczących Jana Pawła Wielkiego.

Przejdź do góry strony