Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Wakacyjny Weekend Skupienia w Darłowie

Utworzono: 04-07-2013

w dniach 28-30 czerwca 2013 r. w naszym franciszkańskim klasztorze w Darłowie odbył się pierwszy wakacyjny Weekend Skupienia dla młodzieży męskiej szukającej własnej drogi życia. Uczestniczyło w nim 6 chłopaków z różnych miejscowości polski Darłowa, Darłówka, Bytowa, Sławna i Gdańska.

Wszystko rozpoczęliśmy spotkaniem organizacyjnym o godz. 17. Potem po chwili przerwy i możliwości skorzystania ze Spowiedzi uczestniczyliśmy we Mszy Św. Po posiłku duchowym udaliśmy się na kolację, a następnie po nieszporach poszliśmy na rekreację przeżywaną wspólnie z braćmi z klasztoru. Dzień zakończyliśmy modlitwami wieczornymi i krótką adoracją Jezusa Eucharystycznego.

Kolejnego dnia o godz. 7.00 razem ze wspólną klasztorną modliliśmy się brewiarzem. Następnie udaliśmy się na do kościoła na Godzinki ku czci Maryi, a po nich udaliśmy się na śniadanie wspólnie z braćmi z klasztoru. Po chwili na kawę i herbatę poszliśmy na katechezę, która poruszała temat pokory. Potem mieliśmy Mszę Św. , a po niej obiad wspólnie z klasztorem. Po chwili przerwy poszliśmy do kościoła Św. Jerzego, aby go wysprzątać i przygotować na niedzielną Mszę Św. Po powrocie do klasztoru i wprowadzeniu do medytacji, każdy udał się sam na indywidualną medytację Słowa Bożego. Następnie dzieliliśmy się naszym doświadczeniem Słowa Bożego. Wieczorem udaliśmy się do Koszalina na koncert ewangelizacyjny połączony z modlitwą wstawienniczą. Po powrocie podjęliśmy się adoracji nocnej każdy sam na sam z Jezusem przez 30 minut.

W niedzielę po porannej modlitwie Jutrznią udaliśmy się na śniadanie, a po chwili przerwy na kawę, był czas katechezy pogłębiającej temat pokory. Na Mszę udaliśmy się do kościoła parafialnego, a następnie wspólnie podsumowaliśmy sobie ten czas. Weekend zakończyliśmy uroczystym obiadem wraz ze wspólnotą klasztorną.

Wracając z Darłowa wraz 3 uczestników pojechaliśmy do naszej franciszkańskiej pustelni w Polanowie, gdzie ojciec Krzysztof ugościł nas herbatą i pysznym ciastem.

Przejdź do góry strony