Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Walldürn: Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Utworzono: 11-12-2017

W pierwszy weekend października w naszym klasztorze w Walldürn odbywała się już po raz 29. tzw. FraJuWa, czyli franciszkańskie spotkanie młodych, organizowane każdego roku pod patronatem Niemieckiej Prowincji Franciszkanów w różnych klasztorach franciszkańskich na terenie Niemiec.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało w tym roku około 40 młodych osób z parafii prowadzonych przez Franciszków z Prowincji niemieckiej, gdańskiej i krakowskiej. Młodym ludziom identyfikującym się z charyzmatem i duchowością franciszkańską, towarzyszyli nasi współbracia z klasztorów w Würzburgu, Schwarzenbergu, Gelsenkirchen, Werdohl i Walldürn.

Tegoroczne spotkanie młodych odbywało się pod hasłem: Aby byli jedno”. Podczas trzydniowego spotkania młodzież wraz z naszymi współbraćmi modliła się, dyskutowała i pracowała próbując zgłębić zaproponowany temat spotkania w oparciu o duchowość franciszkańską, dla której temat braterstwa i pokoju jest czymś fundamentalnym.

Oprócz modlitwy, pracy i dyskusji nie zabrakło również dobrej zabawy. W sobotnie popołudnie zorganizowana została wycieczka do pobliskich jaskiń, gdzie można było podziwiać pod okiem przewodnika wiekowe stalagmity i stalaktyty.

Centralnym punktem spotkania była niedzielna Eucharystia sprawowana w bazylice przez naszych współbraci pod przewodnictwem o. Konrada Schlattmanna z prowincji niemieckiej.

Następne 30. jubileuszowe spotkanie młodych odbędzie się na zaproszenie naszych współbraci w klasztorze w Werdohl. Warto dodać, że franciszkańskie spotkania młodych są jednym z wielu przykładów niezwykle dobrej i owocnej współpracy franciszkanów z prowincji polskich ze współbraćmi z prowincji niemieckiej.

Przejdź do góry strony