Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Weekend powołaniowy w Dobrej Szczecińskiej

Utworzono: 03-02-2015

W niedzielę 1 lutego popołudniu zakończył się weekend powołaniowych przy naszym klasztorze franciszkańskim w Dobrej Szczecińskiej. Uczestniczyło w nim czterech chłopaków: trzech z Elbląga i jeden z Gryfic. Nasze weekendowe rekolekcje rozpoczęliśmy 30 stycznia popołudniu już w samochodzie jadąc do Szczecina, był to dobry czas by każdy się przedstawił i powiedział kilka słów o sobie. Podczas tego weekendu mieliśmy w programie katechezy o znakach rozeznawania woli Bożej, Msze Święte, była możliwość spowiedzi, wspólne modlitwy i posiłki ze wspólnotą klasztorną, medytację Słowa Bożego, jak również indywidualne rozmowy. Wszystko przeplatane było z czasem wolnym, podczas którego spijaliśmy kawę, graliśmy w lotki, w sobotę popołudniu wybraliśmy się na spacer po szczecińskich Wałach Chrobrego, a wieczorem wspólnie przygotowaliśmy na kolację pizze. Nasze weekendowe rekolekcje zakończyliśmy wspólnym obiadem z braćmi.

W drodze powrotnej do Gdańska odwiedziliśmy braci w naszej franciszkańskiej pustelni w Polanowie, którzy przywitali nas kolacją, a po niej wspólnie z nimi pomodliliśmy brewiarzem.

Serdeczne Bóg Zapłać braciom z klasztoru w Dobrej Szczecińskiej i z pustelni w Polanowie za tak miłe i serdeczne przyjęcie i ugoszczenie podczas tego weekendu.

Informacje o kolejnych rekolekcjach i weekendach powołaniowych znajdziecie na stronie

www.powolanie.com.pl/terminy-rekolekcji/

Przejdź do góry strony