Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Weekend powołaniowy w Elblągu

Utworzono: 30-09-2014

W dniach 26-28 września br. przy naszym franciszkańskim klasztorze w Elblągu odbył się weekend powołaniowy, dla młodzieży męskiej szukającej własnej drogi życia. W całości rekolekcji uczestniczyło 3 chłopaków, kolejnych 3 dochodziło w zależności od tego, na ile mieli czas. Uczestnicy weekendu byli z Elbląga i Lęborka.

Podczas weekendu była możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania, modliliśmy się brewiarzem: Jutrznią, Nieszporami i Kompletą; mieliśmy codziennie adorację Jezusa Eucharystycznego, Mszę Świętą, jak również katechezy na temat Znaków rozeznawania woli Bożej. W sobotę odprawiliśmy, jak to się  mówi po zakonnemu tzw. Rozmyślanie, czyli czas medytacji Słowa Bożego, a w ramach jednej z katechez odmówiona została ikona krzyża San Damiano.

Oczywiście by móc podołać tym ćwiczeniom duchowym, był również czas na wspólne posiłki i tzw. rekreację, czyli czas herbaty, kawy, czy soku i czegoś słodkiego. Podczas tego weekendu obiady spożywaliśmy wraz ze wspólnotą klasztorną. Natomiast podczas śniadań i kolacji królowały tosty.

W sobotę popołudniu udaliśmy na spacer po Elblągu. Tego dnia wieczorem obejrzeliśmy 1 część filmu o św. Franciszku i św. Klarze. Natomiast w niedzielę w ramach podsumowania rekolekcji, był również czas indywidualnych rozmów uczestnikami weekendu z o. Robertem – powołaniowcem.

W niedzielę popołudniu po posprzątaniu po sobie, wspólnym zdjęciu i chwili modlitwy rozjechaliśmy się do swoich domów.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje:

24-26 października – Darłówko (weekend powołaniowy) Koszt – ofiara dobrowolna

14-16 listopada – Lębork (weekend powołaniowy) Koszt – ofiara dobrowolna

5-7 grudnia – Gdańsk (rekolekcje dla młodzieży mieszanej – Śladami Św. Franciszka za Jezusem) Koszt – 60 zł

Zgłoszenia: o. Robert Twardokus tel. 660 421 200 e-mail: kontakt [AT] powolanie [DOT] com.pl 

Przejdź do góry strony