Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Weekend powołaniowy w Lęborku już za nami…

Utworzono: 19-11-2014

W niedzielę 16 listopada br. zakończył się kolejny weekend powołaniowy, który tym razem odbył się przy naszym franciszkańskim klasztorze w Lęborku. Uczestniczyło w nim czterech chłopaków, chociaż zgłosiło się więcej, jednak z różnych powodów nie przyjechali. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w piątek 14 listopada o godz. 19.00 Mszą Świętą wraz z tamtejszą wspólnotą oazową. Potem mieliśmy spotkanie zapoznawczo-organizacyjne, a po nim kolację w klasztornym refektarzu. Po posiłku udaliśmy się do kaplicy klasztornej na modlitwę brewiarzem (Nieszporami), katechezę i chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. Katecheza podejmowała temat miejsc, w których człowiek szuka i rozeznaje wolę Bożą, jak również była mowa o wolności wyboru, jako darze którym Bóg obdarzył każdego z nas. Przyjęciem Bożego błogosławieństwa zakończyliśmy pierwszy dzień naszego weekendu.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy o godz. 8.00 wspólną modlitwą brewiarzową (Jutrznia) w kaplicy klasztornej. Następnie po śniadaniu i chwili na kawę, czy herbatę wysłuchaliśmy kolejnej katechezy, podczas której o. Robert podjął temat znaków rozeznawania woli Bożej. Przed kolejnym punktem programu – Mszą Świętą, była chwila przerwy by móc pojednać się z Panem w Spowiedzi. Po Eucharystii o godz. 13.00 udaliśmy się na obiad wraz ze wspólnotą klasztorną, a następnie na chwilę rekreacji z braćmi. Kolejnym punktem programu był czas tzw. pomocy w klasztorze, tym razem dostaliśmy zadanie umycia okien w domu parafialnym. Po pracy udaliśmy się  na spacer po Lęborku, a około godz. 17.00  rozpoczęliśmy czas medytacji niedzielnego Słowa Bożego. Czas medytacji zakończyliśmy podzieleniem się doświadczeniem Słowa Bożego. Później poszliśmy na kolację, a po niej na modlitwę brewiarzem (Nieszporami). Po chwili przerwy rozpoczęliśmy wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, która była wspaniałym czasem przetrawienia w sobie usłyszanym treści. Wieczorem rozpoczęliśmy naszą rekreację: czas rozmów, oglądania filmów, przy piciu i czymś słodkim. Dzień ten zakończyliśmy indywidualną półgodzinną adoracją, czyli chwilą sam na sam z Panem.

W niedzielę z rana udaliśmy się na Mszę Św. do parafialnego kościoła, a po niej na śniadanie. Następnie po modlitwie brewiarzem (Jutrznią) i czasie  na kawę  i coś słodkiego, mieliśmy już ostatnią katechezę, która była kontynuacją sobotniego tematu znaków rozeznania woli Bożej. Około godz. 12 rozpoczęliśmy czas indywidualnych rozmów uczestników z o. Robertem – powołaniowcem. Przed godz. 13 poszliśmy na niedzielny obiad wraz ze wspólnotą klasztorną. Nasz weekend powołaniowy zakończyliśmy spotkaniem podsumowującym, na którym każdy dzielił się doświadczeniami z tego czasu.

Serdeczne Bóg zapłać braciom z Lęborka za tak miłe i życzliwe przyjęcie, jak również tym, którzy w tym czasie modlili się za nas.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje i weekendy powołaniowe:

5-7 grudnia – Gdańsk (rekolekcje dla młodzieży mieszanej – Śladami Św. Franciszka za Jezusem) Koszt – 60 zł

21-25 stycznia 2015 r. – Gdańsk (rekolekcje powołaniowe). Koszt – ofiara dobrowolna

30 stycznia – 1 lutego – Szczecin (rekolekcje powołaniowe). Koszt – ofiara dobrowolna

4-8 lutego – Gdynia (rekolekcje powołaniowe). Koszt – ofiara dobrowolna

20-22 lutego – Łódź (rekolekcje powołaniowe). Koszt – ofiara dobrowolna

27 lutego – 1 marca – Poznań (rekolekcje powołaniowe). Koszt – ofiara dobrowolna

Możliwy przyjazd na sam weekend !

Zgłoszenia: o. Robert Twardokus OFM Conv. tel. 660 421 200 e-mail: kontakt [AT] powolanie [DOT] com.pl 

Przejdź do góry strony