Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Weekend powołaniowy w Lęborku

Utworzono: 24-11-2016

W dniach 18-20 listopada 2016 roku przy naszym franciszkańskim klasztorze w Lęborku odbył się weekend powołaniowy, w którym uczestniczyły 3 osoby szukające własnej drogi życia.

Podczas tego weekendu elementami, poprzez które zbliżaliśmy się do Boga była: codzienna Eucharystia, możliwość Spowiedzi, modlitwa Brewiarzem, adoracja Najświętszego Sakramentu. Był to również czas rozeznawania własnej drogi życiowej, na którą powołuje nas Bóg. W tym rozeznawaniu woli Bożej pomagały uczestnikom rekolekcji codzienne konferencje, medytacja Słowa Bożego, czy indywidualne rozmowy. W czasie tego weekendu włączyliśmy się w pewne punkty programu wspólnoty klasztornej w Lęborku: wspólne modlitwy, posiłki, czy chwila z braćmi na rekreacji. No i jak zawsze, tak również w czasie tych rekolekcji był czas pracy fizycznej. Nie zabrakło również czasu na spacer po Lęborku, a w sobotę wieczorem zobaczyliśmy film o naszych braciach męczennikach z Peru, którzy w grudniu zostali ogłoszeni błogosławionymi. Czas rekolekcyjny zakończyliśmy w niedzielę popołudniu spotkaniem, podczas którego każdy z nas dzielił się przeżyciami z tego czasu łaski.

Zapraszamy na kolejne takie rekolekcje, które odbędą się w terminie 9-11 grudnia 2016 roku przy naszym klasztorze w Elblągu.

9-11 grudnia – Elbląg 

Przejdź do góry strony