Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Weekend powołaniowy w Ostródzie

Utworzono: 04-10-2017

Na przełomie września i października 2017 roku w Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie odbył się kolejny Franciszkański Weekend Powołaniowy.

Uczestniczyło w nim 6 osób z różnych stron Polski. W czasie rekolekcji wszystkie posiłki mieliśmy wspólnie z braćmi z klasztoru w Ostródzie. Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta podczas, której prosiliśmy o dar rozeznania drogi życiowej.

Podczas katechez podjęte zostały następujące tematy: czym jest powołanie; dlaczego warto szukać własnego powołania; co mi daje pójście drogą powołania; kwestia znaków rozeznawania woli Bożej.

Podczas weekendu w ramach medytacji Słowa Bożego pochyliliśmy się nad tekstem Ewangelii z dnia (Łk 9, 43b-45), jak również nad urywkiem z życiorysu Św. Franciszka o pierwszym jego niepowodzeniu. Medytację zakończyliśmy wspólnym dzieleniem się doświadczeniem usłyszanego Słowa.

Odpowiadając na pragnienia duchowe uczestników rekolekcji w nocy z soboty na niedzielę podjęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. W ten sposób każdy z nas mógł być przez chwilę sam na sam z Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

Jak zawsze w ramach takich rekolekcji przez godzinę pomagaliśmy w klasztorze. Tym razem zadaniem naszym było przygotowanie pomieszczenia do malowania, co wiązało się ze spakowaniem książek i wyniesieniem regałów.

Tego dnia po obiedzie poszliśmy na wspólny spacer po Ostródzie, a wieczorem w ramach tzw. rekreacji obejrzeliśmy film o naszym współbracie Św. Antonim Padewskim.

Weekend powołaniowy zakończyliśmy w niedzielę popołudniu spotkaniem podsumowującym, podczas którego każdy z nas mógł się podzielić własnymi przemyśleniami, spostrzeżeniami, czy doświadczeniami przebytych rekolekcji.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje:

20-22 października – Lębork – Weekend Powołaniowy

17 -19 listopada – Poznań – Weekend Powołaniowy

8-10 grudnia – Koszalin – Rekolekcje dla młodzieży (Śladami Św. Franciszka za Jezusem)

15-17 grudnia – Elbląg – Weekend Powołaniowy

Przejdź do góry strony