Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Werdohl: Koncert Maire Brennan

Utworzono: 12-12-2009

11. grudnia odbył się w naszym kościele św. Michała koncert irlandzkiej piosenkarki Maire Brennan. Choć w szerszych kręgach znana jest bardziej jej siostra Enya, to Maire (Moya) jest solistką naprawdę światowej klasy i dla muzyków jest zaszczytem możliwość występowania z nią. Stąd bez kłopotu gromadzi wokół siebie najlepszych artystów. Mogło sie o tym przekonać na żywo około 400 osób, które zmieściło się w kościele.
Najwyższej klasy występ ubogacony był przez atmosferę, którą tworzy osobowosc wokalistki i muzyków. Koncert był częścią jej Bożonarodzeniowego Tourne, stąd w programie oprócz repertuaru grupy Clannad (ktorej Moya przewodzila) oray jej solowych piosenek znalazło się też kilka zimowo-swiatecznych utworów.
Dzięki sponsorom cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
W wywiadzie, który w przeddzień koncertu pojawił się w lokalnej prasie, Moya otwarcie wypowiadała się o wpływie wiary na jej życie. Zdjęcia umieszczamy właśnie za zgodą lokalnego wydania dziennika: Westfaelische Runschau.Moya BrennanGrafika: Werdohl: Koncert Maire BrennanMoya Brennan

Przejdź do góry strony