Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Wielkanoc 2016 – Życzenia

Utworzono: 26-03-2016

Życzenia wielkanocne Ministra Prowincjalnego o. Jana Maciejowskiego OFMConv.

Przeżywamy najradośniejsze i najważniejsze święta roku liturgicznego – tajemnicę Chrystusowego zmartwychwstania. To święta, które napawają nadzieją, napawają radością, bo przecież sam św. Paweł mówi, że nasza wiara byłaby próżna. Ale On zmartwychwstał, jest żywy!

“Nie szukaj Boga w zaświatach, On jest przy Tobie”, jak powiedziała bł. Matka Teresa z Kalkuty. Bo przecież uczniom powiedział: “Oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”. On jest z nami i kroczy po drogach naszego życia. Jest z nami w swoim Słowie i e Eucharystii. Jest z nami w drugim człowieku.

Mając świadomość Jego obecności żadna praca, żaden znój nie jest jedynie cierpieniem, ale niesie w sobie moc zmartwychwstania.

W tym roku przeżywamy 75. rocznicę męczeńskiej śmierci naszego współbrata, św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dwa tygodnie Golgoty w bunkrze głodowym. Ale była w nim moc Chrystusa zmartwychwstałego – on wiedział, że jego cierpienie ma sens.

Drodzy Współbracia, dziękując Wam za Wasz trud, za Wasze poświęcenie, za Wasze oddanie, za Waszą apostolską pracę, życzę, abyście się nigdy nie zniechęcali, abyście czuli w sobie moc Chrystusa zmartwychwstałego, bo przecież o Jego sprawy tutaj chodzi, nie o nasze. On chce się posługiwać nami: oddajmy Mu więc nasze serce, nasze siły i z radością idźmy za Nim i razem z Nim.

Niech te święta będą dla nas na nowo okazją do umocnienia naszych sił duchowych i fizycznych, niech będą również okazją do całkowitego zawierzenia Chrystusowi, do którego zawsze należy ostatnie słowo, do którego należy moc dźwignięcia nas z ludzkich słabości, bo przecież przeżywamy także Rok Miłosierdzia – ten szczególny czas, kiedy odkrywamy na nowo oblicze Ojca pełnego miłości. I tego miłosierdzia również uczymy się w naszej posłudze dla tych, których spotykamy na różnych peryferiach świata.

Drodzy Parafianie i wszyscy, którzy uczęszczacie do naszych świątyń!

Niech radość Chrystusowego zmartwychwstania opromienia drogi Waszego życia. Niech Chrystus, który po swoim zmartwychwstaniu zasiadł z uczniami w Wieczerniku przy stole, niech będzie obecny w Waszych rodzinach, niech daje siły. I niech również moc zmartwychwstania przenika Was, szczególnie wtedy, kiedy przeżywacie różne problemy, różne sytuacje codziennego życia. On jest z nami! Nie szukajmy Go gdzieś w zaświatach, On jest przy nas!

Radosnego Alleluja!

o. Jan Maciejowski, prowincjał

Przejdź do góry strony