Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Wiosenne spotkanie przełożonych 2017

Utworzono: 26-04-2017

W dniach 24-25 kwietnia 2017 r. w Centrum Ekumenicznym u sióstr brygidek w Gdańsku odbyło się wiosenne spotkanie przełożonych prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Spotkania takie organizowane są dwukrotnie w ciągu roku – na jesień i na wiosnę właśnie. Mają one charakter formacyjno-informacyjny. Tym razem część formacyjną stanowił wykład s. dr Beaty Zarzyckiej, albertynki, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nt. „Wspólnota jako przestrzeń wolna od lęku”. S. Beata skupiła się przede wszystkim na postawie przełożonego we wspólnocie zakonnej.

Drugą część spotkania zajęły relacje poszczególnych braci z ich wspólnot. Do Gdańska przybyli zatem przełożenie z Polski, Litwy, Niemiec i ze Szwecji. Po zapoznaniu się z sytuacją klasztorów zakonnicy wysłuchali szczegółowych relacji związanych z odzyskaniem klasztoru w Wilnie (o. Marek Dettlaff) oraz remontami klasztoru w Inowrocławiu (o. Daniel Pliszka). Swe sprawozdanie dotyczące formacji przedstawił także o. Mariusz Fałkowski, wice rektor w seminarium w Łagiewnikach, a także ekonom prowincji – o. Leszek Łuczkanin oraz Asystent Misyjny – br. Robert Kozielski.

Bracia spotykali się także na wspólnej liturgii, dziękując Bogu za czas spotkania i za swe wspólnoty.

W czasie spotkania obchodzono imieniny o. Grzegorza Piśko, o. Marka Marcinkowskiego, o. Marka Dettlaffa, a także czterdzieste urodziny o. Grzegorza Kordka.

Kolejny zjazd zaplanowano na listopad.

Przejdź do góry strony