Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Woreczek ryżu 2023

Utworzono: 25-02-2023

Od 12 lat franciszkańska akcja WORECZEK RYŻU niesie pomoc najuboższym dzieciom z Kenii i Ekwadoru, zapewniając codziennie przez cały rok ciepły posiłek oraz opiekę zdrowotną niemal 1000 dzieciom szkolnym, gdzie działają misje franciszkańskie.

Nie możemy jednak zapominać o tym, co najważniejsze. Chcemy dawać siebie, nie tylko pieniądze, bo głównymi aspektami Wielkiego Postu są modlitwa, post i jałmużna. Dlatego zachęcamy, by w tym czasie chociaż raz w tygodniu spróbować przeżyć cały dzień o takiej porcji ryżu (100g), która dla wielu dzieci w krajach misyjnych jest posiłkiem na cały dzień, tym samym doświadczając tego, co one przeżywają każdego dnia. Ważne jednak, by nie zatracić sensu, ale by odczuwany głód stał się głodem nie tylko jedzenia, ale głodem Boga. Na osobistej modlitwie warto wtedy wzbudzić intencję, która będzie towarzyszyła naszej pokucie i ofiarowanej jałmużnie.

WORECZEK RYŻU jest zatem platformą dobra. Dzięki niej jednoczą się ludzie z całej Polski, ofiarując swoją wielkopostną jałmużnę, ale i modlitwy, cierpienia, z drugiej strony misjonarze mogą dzięki temu czynić to, do czego zostali posłani – nieść ludziom Pokój i Dobro! Mogą zapewnić dzieciom ciepły posiłek, służyć opieką medyczną, uczyć i uświadamiać poprzez seminaria/warsztaty jak nie wpaść w pułapkę narkotyków, prostytucji, handlu ludźmi. Dzięki wsparciu akcji WORECZEK RYŻU franciszkanie w Kenii i Ekwadorze budują i wyposażają szkoły w pomoce dydaktyczne, przychodnie zdrowia stawiają na odpowiedni poziom świadczonych usług medycznych. To wszystko po to, by człowiek mógł czuć Bożą obecność i troskę oraz mieć poczucie swojej godności.

Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni wraz z Fundacją „Tworzyć Miłością” zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli do stałej współpracy i wsparcia akcji WORECZEK RYŻU:

– wysyłając SMS o treści DAR na nr 72052 (2,46 zł z VAT /usługa dostępna dzięki współpracy z Caritas Polska)

Można też przelać dowolną ofiarę:

– BLIK-iem na telefon: +48 696 462 104 (Franciszkański Sekretariat Misyjny) tytułem: woreczek ryżu

– na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytułem: WORECZEK RYŻU

– na konto Fundacji „Tworzyć Miłością” nr 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712 tytułem: WORECZEK RYŻU

lub na stronie projektu https://www.woreczekryzu.pl/

Szczegóły akcji i o tym, co już udało się dokonać w poprzednich latach na stronach:

https://www.woreczekryzu.pl/

https://fundacjatm.pl/

https://www.sekretariatmisyjny.pl/

Za każdy odruch serca, który pomoże nam, franciszkanom, realizować zamierzone cele misyjne składamy serdeczne podziękowania, zapewniając o stałej wdzięcznej modlitwie.

#RazemMożemyWięcej

Przejdź do góry strony