Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Wręczenie krzyża misyjnego

Utworzono: 21-07-2021

We wtorek, 20 lipca 2021 r., w kaplicy Kurii prowincjalnej odbyło się poświęcenie oraz wręczenie krzyża misyjnego o. Damianowi Pietrowskiemu, który po rocznym przygotowaniu potwierdził swoją gotowość do pracy na misji Prowincji gdańskiej w Ekwadorze.

Obrzęd wręczenia krzyża miał miejsce w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 odprawionej przez o. Damiana oraz braci z Kurii. W liturgii udział wzięła również najbliższa rodzina nowego misjonarza, a więc jego Rodzice oraz Siostra z mężem.

Homilię w czasie Mszy Świętej wygłosił wikariusz Prowincji, o. Andrzej Lengenfeld. Jak zauważył, czytania z dnia, na który przypadł obrzęd, w uderzający sposób odpowiadały wydarzeniu wyjazdu o. Damiana na misje. Pierwsze, stanowiące opis przejścia przez Morze Czerwone, stanowi zaproszenie do odważnego pójścia za wezwaniem Pana, nawet wtedy, gdy nie widzi się jeszcze, dokąd zostanie się przez to wezwanie doprowadzonym. Ewangelia to z kolei wskazanie Pana Jezusa, że jego prawdziwymi krewnymi nie są ci, których wiążą z Nim więzy krwi, ale Ci, którzy wypełniają Jego słowo. Podobnie o. Damian ponad bycie blisko swoich Rodziców i Rodzeństwa przedłożył wyjazd do ziemi, na której jego celem nie będzie szukanie dla siebie wynagrodzenia ale pełnienie woli Bożej objawionej w jego słowie.

Zgodnie z decyzją o. Prowincjała, o. Damian od 1 sierpnia 2021 r. formalnie należy już do klasztoru w Quito. Na wyznaczone mu miejsce pracy uda się dzień po otrzymaniu krzyża, a więc w środę 21 lipca 2021 r.

Przejdź do góry strony