Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Wyspa św. Franciszka: planowane etapy prac

Utworzono: 17-12-2010

Podpisanie umowy pomiędzy Gminą Gdańsk, a franciszkanami na mocy której zakonnicy przejęli w użytkowanie tzw. Fosterówkę było początkiem nowej historii. Od czerwca minęło pół roku. W tym czasie na Wyspie Sobieszewskiej wydarzyło się dużo. Podczas wakacji między innymi młodzież z Niemiec i Polski wspólnie pracowała na terenie historycznej działki służącej niegdyś niemieckim nazistom, a gdzie w przyszłości znajdzie siedzibę Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego. Młodzież przez dziesięć dni ciężko pracowała, dzięki czemu udało się przeprowadzić pierwsze prace remontowe.

Na początku grudnia podczas obrad wspólnych Komisji Budowlanej Prowincji Gdańskiej oraz Rady Programowej DMK ich członkowie zarekomendowali Zarządowi Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Gdańsku do podpisania umowę na wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego przez Autorską Pracownię Projektową B2 Macieja Bocheńskiego. A to doskonały dowód na to, że w najlepsze trwają prace pierwszego etapu realizacji projektu.

Zgodnie z planami przygotowywana jest dokumentacja projektowa, stosowne uzgodnienia, zatwierdzenia i pozwolenia. Zabezpieczono budynki przed postępującym niszczeniem, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów objętych opieką konserwatorską. Kolejny etap to remont i modernizacja budynków C1, C2 i D. Pełne zakończenie tych prac planowane jest do końca 2015 r. Drugi etap przewiduje remont i modernizację budynku A.

Zakończenie wszystkich prac do końca 2018 r. Natomiast remont i modernizacja budynku B oraz pełne zagospodarowanie terenu ma być zakończone do końca 2020 roku.

Więcej na stronie Wyspy św. Franciszka

Przejdź do góry strony