Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zaproszenie: Rebeka i Izaak – kobieta kochana i kochająca

Utworzono: 25-03-2014

Zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu „Kobiety w Biblii”; tym razem jest to spotkanie zatytułowane: „Rebeka i Izaak – kobieta kochana i kochająca”.

Na poszczególnych spotkaniach zostaną przedstawione kobiety, o których mówi Pismo Święte, a które postawione obok mężczyzny odegrały istotną rolę w historii Izraela i wpisały się w biblijny przekaz Objawienia. Każda z nich ma odmienną historię i doświadczenia, ale każda odsłania ważne problemy kobiet współczesnych i niesie Boże przesłanie.

Uczestnictwo w spotkaniach Kobiety w Biblii ma stanowić dla kobiet i mężczyzn silny impuls do dokonania pozytywnych zmian w swoim życiu; pozwoli uczestnikom w nowy sposób spojrzeć na swoje życie, tak jak patrzy na nie Bóg, aby przeżywać je pełniej; nauczy żywej relacji z Bogiem oraz pokarze jak łączyć pełnione role w rodzinie ze swoim życiem osobistym, duchowym, jak uczynić ze swego życia DAR; będzie motywować do odkrycia na nowo kobiecego piękna i niepowtarzalności i uzdolni do podjęcia decyzji o zmianie swych zachowań.

Rebeka-i-Izaak-7.IV-18

Temat każdego spotkania zależy od życia i doświadczeń określonej kobiety z Biblii. Stąd zostaną podjęte tematy: odrzucenia, próby wiary, straty, samotności, złej mowy, lęku, bliskości z Bogiem, uzdrowienia duszy, itd. Boże objawienie o kobietach biblijnych może być przestrogą dla współczesnej kobiety lub zachętą i wskazaniem drogi do osiągnięcia bliskiej relacji z Nim. Elementami spotkania będą katecheza, ćwiczenia i modlitwa.

Początek o godz. 18.oo w auli naszego Domu.

Cykl katechez o kobietach w Biblii prowadzi Irena Neumueler: teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji o tej samej nazwie; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA i ROZWÓJ.

Spotkania obywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w auli DMK

(Gdańsk, ul. Świętej Trójcy 4 )

Kolejne spotkanie: 7 kwietnia 2014 r., godz. 18.00

Czas 1,5 godz. Wstęp wolny

Przeczytaj więcej

Przejdź do góry strony