Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zaproszenie: Strzał w dziesiątkę

Utworzono: 20-09-2014

Franciszkanie z gdańskiej prowincji św. Maksymiliana zapraszają do włączenia się w akcję modlitewną „Strzał w dziesiątkę”.

Od dłuższego już czasu otrzymujemy wiele smutnych wiadomości o prześladowaniach naszych braci chrześcijan w różnych krajach na świecie (przede wszystkim w Syrii, Iraku czy w krajach Afrykańskich). Wyznawcy Chrystusa są poniżani, wyrzucani z domów, torturowani i brutalnie mordowani. Nie mają prawa ani możliwości chodzić do kościoła, modlić się publicznie czy nosić krzyża lub różańca. Właśnie dlatego chcemy wspomóc ich naszą modlitwą. Sami, choć borykamy się z różnymi utrapieniami codzienności, żażywamy pokoju – możemy pójść swobodnie do kościoła, nikt nie nastaje na nasze życie dlatego, że wierzymy w Jezusa. Pozostać obojętnym wobec cierpienia naszych braci oznaczałoby nie wypełnić słów Jezusa: „Czego nie uczyniliście dla jednego z tych najmniejszych…”

Akcja modlitewna zainicjowana została w klasztorach i wspólnotach franciszkańskich prowincji św. Maksymiliana z siedzibą w Gdańsku jako odpowiedź na apel papieża Franciszka, jednak zakonnicy zapraszają wszystkich do włączenia się do wspólnej modlitwy. Nazwa akcji „Strzał w dziesiątkę” nawiązuje do jednej dziesiątki różańca i do trafności odmawiania tej modlitwy jak najczęściej. I taka też jest akcja: codziennie odmawia się jedną dziesiątkę w intencji prześladowanych chrześcijan.

Włączyć się może każdy, bez żadnych specjalnych zobowiązań. Jedna dziesiątka różańca nie zajmuje wiele czasu, ale odmówiona z serca i połączona z modlitwą wielu innych osób jest potężną bronią przeciw złu i ma wielką siłę wypraszania łaski dla potrzebujących.

Rozpoczynamy 1 października. Akcja kończy się wraz z końcem miesiąca, ale przecież modlitwa może (i powinna) trwać nieustannie. „Strzał w dziesiątkę” jest tak naprawdę tylko przypomnieniem, zachęceniem do tego, co jest naszą powinnością.

Redakcja FranciszkanieTV przygotowała logo i plakat informujący o akcji, a także zapowiedź-zaproszenie filmowe.

Do akcji włączyć się można na facebooku.

Prosimy o – w miarę możliwości – rozpowszechnianie idei franciszkańskiej akcji modlitewnej „Strzał w dziesiątkę” (do pobrania plakat i baner).

Organizatorem jest prowincja św. Maksymiliana i Skrzynka Modlitwy.

Przejdź do góry strony