Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zmarł o. Witold Gral

Utworzono: 24-05-2011

Dziś w godzinach przedpołudniowych w naszym klasztorze w Gdyni odszedł do Pana śp. o. Witold Gral, senior gdyńskiej wspólnoty franciszkańskiej, ale także najstarszy zakonnik prowincji św. Maksymiliana.

O. Witold Henryk Gral ur. 11 czerwca 1923 r. we wsi Łowce. Do zakonu św. Franciszka wstąpił 3 października 1942 r. Jego gwardianem w Niepokalanowie był św. Maksymilian. Sakrament święceń o. Witold przyjął 21 grudnia 1951 r. Od lat przebywał w klasztorze w Gdyni. Wcześniej był m.in. redaktorem Rycerza Niepokalanejw Santa Severa (Włochy), Spowiednikiem Apostolskim na Watykanie, wieloletnim duszpasterzem w Niemczech, a także archiwistą prowincji. Ci, którzy znali o. Witloda wiedzą, że w głowie miał encyklopedię dotyczącą dziejów zakonu św. Franciszka, a zwłaszcza naszej zakonnej prowincji. Mimo dolegliwości fizycznych o. Witold do końca zachował lotność umysłu, życzliwość i dobroć, a także zapał do pracy.

Pogrzeb śp. o. Witolda obędzie się w czwartek, 26 maja 2011 r. Dzień wcześniej (w środę 25 maja) ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła św. Antoniego w Gdyni po nabożeństwie majowym ok. 17.5o. W czwartek o godz. 7.35 odprawiona zostanie jutrznia żałobna (w kościele górnym). O godz. 11.oo odmówimy różaniec, zaś o 11.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Zmarłego. Po Eucharystii przejedziemy na cmentarz Witomino, gdzie ciało o. Witolda zostanie złożone w grobie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

Więcej na stronie Gdyni

Przejdź do góry strony