Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Życzenia Ministra Prowincjalnego na Boże Narodzenie 2020

Utworzono: 24-12-2020

Życzenia Ministra Prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga na Boże Narodzenie 2020.

Czas Świąt Narodzenia Pańskiego to z pewnością czas wyjątkowy. To czas kiedy nasze myśli kierujemy w stronę naszych najbliższych, a należą do nich nasi współbracia w Zakonie i Prowincji, nasze rodziny, przyjaciele, nasi dobroczyńcy i sympatycy, osoby z którymi jesteśmy na co dzień i ci, z którymi nasz kontakt z jest ograniczony również ze względów pandemicznych

I chociaż świat pogrążony jest w chaosie chciałbym, abyśmy naszym sercem przenieśli się dziś do tego wyjątkowego momentu w życiu tego świata, w którym panował względny pokój, a Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Tak właśnie, nie inaczej Bóg-Człowiek stanął blisko człowieka, blisko każdego z nas najbliżej jak było to możliwe. Dzięki temu niesamowitemu wydarzeniu człowiek zaczął oglądać i uczestniczyć w chwale Boga.

Dzisiaj Boża Dziecina chce nam na nowo przynieść pokój. Chce obdarzyć nasze serca nadzieją i przypomnieć, że wszyscy jesteśmy przez nią tak samo kochani. Że jej miłość nie zna granic, a jej błogosławieństwo dotyka każdego bez wyjątku.

Moi drodzy czego życzyć Wam na ten szczególny dzień, w którym na świat przychodzi Jezus, Emmanuel, Książe pokoju. Życzę Wam przede wszystkim tego byście uwierzyli w to, iż nie jesteście sami, że Pan czuwa nad każdym swoim stworzeniem, czuwa nad nami.

Życzę Wam, byście w te święta nie zapomnieli o tych, którzy Was potrzebują i którzy być może bez Waszej pomocy i dobrego słowa nie przeżyją tych świąt w radości. Niech połamany opłatek przypomina nam o potrzebie przebaczenia i wyciągnięcia ręki do zgody.

Życzę nam wszystkim byśmy w imię rodzącego się Pana, coraz bardziej szukali jedności i zgody. Życzę Wam roztropnego serca św. Józefa, pokornego serca Maryi i miłosiernego serca Jezusa.

Wszystkim Wam drodzy Bracia, którzy jesteście daleko od swoich rodzin i pełnicie posługę dla dobra Zakonu w różnych częściach Polski i świata, niech błogosławi Boży Syn, i w czasie tych świąt, i w ciągu całego nadchodzącego nowego roku. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Przejdź do góry strony