Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Życzenia Ministra Prowincjalnego na Boże Narodzenie 2022

Utworzono: 24-12-2022

Życzenia Ministra prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga, na Narodzenie Pańskie 2022.

Moi Drodzy, niech Pan obdarzy Was pokojem!

Czas Świąt Narodzenia Pańskiego to bez wątpienia czas radości i pokoju, którego tak bardzo potrzebuje dzisiejszy świat, pogrążony w wielorakich konfliktach i wojnach. „Słowo, które stało się ciałem” dwa tysiące lat temu, przyniosło światu upragniony pokój i poczucie bezpieczeństwa. Jak to jednak często bywa, człowiek, który jest przyczyną sporów i waśni, ten pokój naruszył.

Dziś, podczas gdy świat wydaje się na nowo wchodzić w różnorakie niepokoje, antagonizmy i wojny, uświadamiamy sobie, że ziemski pokój jest możliwy, jeśli jego źródłem jest Emmanuel, Zbawiciel, który chce napełnić nasze serca prawdziwym pokojem.

Niech tegoroczne świętowanie Narodzin Pana będzie dla każdego z nas okazją do wytężonej modlitwy o pokój w świecie. Niech rodzący się Pan da nam to samo poczucie bezpieczeństwa, którego sam doświadczał w ramionach Maryi. Niech będzie dla nas przykładem tego, jak być zwiastunem pokoju w naszych wspólnotach, rodzinach i środowiskach.

Niech te Święta Narodzenia Pańskiego, tak pieczołowicie celebrowane przez Świętego Ojca Franciszka, przyniosą naszym sercom radość, odwagę i upragniony pokój.

Niech nie braknie nam wdzięczności za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w kończącym się roku, i nie zabraknie pokoju w nadchodzącym nowym roku 2023.

Niech nasze świętowanie będzie pełne wiary, szacunku, przebaczenia, miłości, jedności oraz pokoju, którego tak bardzo potrzebuje każdy z nas.

Życzę nam wszystkim spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

o. Wojciech Kulig, OFMConv
Minister Prowincjalny Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego

Przejdź do góry strony